Як вигідно обміняти кімнату в комуналці на квартиру?

Поліпшення житлових умов дуже часто відбувається за допомогою обміну однієї нерухомості на іншу. Причому, такий варіант популярний не тільки у випадку з квартирами, але й іншими типами житла. Нерідко в обміні бере участь кімната в комуналці. Природно, що для здійснення угоди в такому випадку потрібно доплата коштів, яких не вистачає.

Способи обміну кімнати в комуналці на квартиру

Існує кілька основних методів. Усі вони засновані на домовленостях між двома власниками. Іноді трапляється, що власник квартири йде на поступки покупцеві: бере його кімнату, здійснюючи взаємний обмін, а відсутня для купівлі квартири сума дозволяє виплачувати поступово. Умови розстрочення прописуються у договорі, який успішно засвідчується нотаріусом для підтвердження юридичної цінності.

Обміняти кімнату в комуналці на квартиру можна такими способами:

  1. За допомогою обміну (міни) кімнати на квартиру.
  2. За допомогою оформлення продажу кімнати з одночасним придбанням квартири.

Найбільш зручний спосіб обміну комунальної кімнати на квартиру є укладення договору міни з доплатою. Такий договір оформляється у нотаріуса та укладається між двома сторонами — власником кімнати в комуналці та власником квартири. Доплата здійснюється після або через нотаріуса. Її сума також прописується в договорі міни. Там же робиться уточнення: з яких коштів буде здійснено доплату. Часто сьогодні використовують материнські та сімейні сертифікати. На жаль, через складність у підборі варіантів задовольнити всіх учасників обміну у такий непопулярний спосіб і використовується не часто.

Обмін квартири на кімнату в комуналці також може бути рівноцінним. Наприклад, якщо кімната знаходиться у центрі міста, а квартира — на околиці, вартість їх може бути однаковою. Крім того, недоглянута однокімнатна квартира, в якій багато років не робився ремонт, буде дешевше кімнати в новобудові, з сучасним ремонтом.

Продаж кімнати — ще один вдалий спосіб обміняти її на квартиру з доплатою. Так, з покупцем укладається договір завдатку, й господар кімнати підбирає квартиру, яка його влаштовує. Коли варіант купівлі квартири знайдений в один день проводяться обидві угоди купівлі-продажу кімнати та квартири. Для розрахунків використовуються банківські депозитарні скриньки або депозитні рахунки зі спеціальними умовами доступу, які забезпечують безпеку проведення взаєморозрахунків.

Нюанси обміну

Обміняти кімнату в комуналці на квартиру з доплатою не так вже й складно. Однак існує такий нюанс, як приватизація.

Найчастіше кімнати надаються людям від підприємств. Саме тому, часто вони виявляються не приватизованими. Таку нерухомість можна продати, а значить угода може відбутися тільки на підставі договору міни. Причому, обміняти кімнату в комуналці можна на рівноцінне житло. У разі, коли людям потрібно доплата (обмін на квартиру), вона проводиться без будь-яких нотаріальних підтверджень, гроші передаються під розписку. Розписка не має юридичної цінності та не може бути застосована в реєстраційній палаті для здійснення приватизації. Надалі, для продажу кімнати її нові власники повинні будуть приватизувати житлову площу.

Обмін кімнати на квартиру з доплатою шляхом первинного продажу кімнати можливо здійснити тільки з приватизованим житлом. При цьому, сусіди повинні бути обов’язково повідомлені про здійснення операцій з кімнатою, адже саме вони мають перше право придбати собі суміжну нерухомість.

Допомога агентства нерухомості

Вигідно зробити обмін кімнати на квартиру або навпаки, людям зазвичай допомагають агентства нерухомості. Ріелтор здійснює пошук варіантів, які підходять для бажаючих поліпшити свої житлові умови або отримати кімнату з доплатою в обмін на квартиру.

Агентство нерухомості допоможе зібрати необхідні для здійснення угоди документи. Ріелтор буде постійно супроводжувати клієнтів на всіх етапах її проведення.

Придбання квартири — процес, який пов’язаний із безліччю труднощів і ризиків, переходьте на офіційний сайт https://vison.com.ua де вам допоможуть обійти всі «гострі кути» при купівлі нерухомості.


Похожие статьи