Обираємо металопрофіль для паркану, параметри матеріалу

Роль паркану в сучасному світі значно відрізняється від тієї, яку він виконував ще 100 років тому. Сьогодні це не громіздка захисна споруда, яка є перешкодою на шляху непроханих гостей. Швидше це частина архітектурного ансамблю. Тому і вимоги до паркану змінилися.

Кам’яні паркани все частіше відходять до минулого. Вони перетворюються у демонстрацію статусу, багатства, розкоші. Тож не дивно, що споруда паркану із цегли з подальшим облицюванням за ціною порівняна зі зведенням невеликого будинку. Такі паркани довговічні, можуть стояти століттями, не втрачаючи свого зовнішнього вигляду. У цьому їхня незаперечна перевага.

Якщо ж функціональне навантаження на паркан зводиться до визначення меж ділянки, захист мешканців будинку від цікавості сусідів, то досить легкої конструкції з естетично привабливим зовнішнім виглядом. Якісний, правильно підібраний матеріал дозволяє такій конструкції служити десятки років.

Важливим моментом є професіоналізм бригади, яка встановлює паркан. Розрахунок матеріалів, точне визначення їх розмірів і характеристики важливий момент у будівництві, хоч і відбувається це ще до початку будівництва. Дотримання правил монтажу обов’язкова умова тривалого терміну експлуатації паркану.

Спочатку необхідно вибрати труби для несучої конструкції. Новинок на ринку цього матеріалу не з’являлося вже давно, тому будівельники користуються тими ж трубами, що й за радянських часів. Вибір стовпів і перекладин залежить від запланованої висоти паркану. Вона буває невеликою, до 1,5 метрів, середньою до 2 метрів і великою понад 2 метри.

Для невисоких парканів досить використовувати в якості стовпів квадратні труби з перетином 30х20 см. Перетині можуть служити труби з такими ж параметрами. Якщо планується зведення паркану середньої висоти, конструкція повинна складатися з стовпів із перетином 40х40 см, і перекладинами 30х20 см. Розрахунок матеріалів і видів матеріалів для несучої основи високого паркану — це завдання для професіонала. Спеціаліст обов’язково повинен враховувати навантаження вітру, якщо передбачається споруда високого паркану.

Після того як основа зведена, можна обирати профнастил для паркану. Зазвичай для облицювання парканів використовують кілька марок металопрофілю. Це стінові гофровані листи з маркуванням С-8, С-10, С-15, С-18. Літера в марці показує, що металевий профіль призначений для облицювання стін, а числа висоту хвилі.

Ребро жорсткості, як ще називають висоту гофри, показник міцності листа та його ширини. Чим менше гофра, тим більше ширина листа. Це означає, що лист із хвилею 8 см буде ширше листа з хвилею 20 см. Але цей показник також визначає міцність. 20 см — це надійний матеріал, здатний винести великі навантаження. Але недолік жорсткості листа з гофрою 8 см можна компенсувати надійністю підстави.

Вибрати матеріал за естетичними параметрами не складно, особливо якщо загальна концепція дизайну вже визначена.

При купівлі металопрофілю для паркану https://psm-profile.com.ua/zabor/profnastil-dlya-zabora/ необхідно буде володіти цими знаннями, більш детально про характеристики певного виду можна дізнатися у консультанта.


Похожие статьи