Порядок дій при страховому випадку гибелі сільськогосподарських тварин та птахів від PZU

Страхування майна, особливо коли йдеться про сільськогосподарську практику, надзвичайно вдала ідея. Урожай та приріст поголів’я – справа примхлива. Не кожен факт загибелі тварин може вважатись страховим випадком. Для того, щоб він став таким, необхідно підтвердити це документально та зробити у точно визначені терміни, щоб залишалась змога перевірити факти.

Алгоритм дій

Страхова компанія PZU розробила покроковий план дій та пропонує діяти точно згідно указаним пунктам, особливу увагу звертаючи на строки подачі документів.

  1. Негайно сповістити свою страхову компанію про випадок за номером 0-800-503-115 чи 311 для користувачів мобільних. Мати на увазі, що вартість дзвінків відповідає тарифним планам операторів.
  2. Подати письмову заяву, в якій описати всі обставити ситуації, не пізніше як впродовж 2 діб з моменту її наявності. Це можна зробити факсом, листом в електронному вигляді чи особисто.
  3. Для складання страхового акту Страховику надається 10 робочих днів після отримання повного пакету документів від клієнта, що підтвердили страховий випадок. В акті вказується сума збитків.
  4. Після складення акта, клієнт отримує визначену договором суму упродовж 15 робочих днів.

Пакет необхідних документів

Для того, щоб підтвердити легітимність настання страхового випадку, необхідно підготувати та подати наступні документи:

  1. Заява клієнта про необхідність отримання страхової виплати.
  2. Акт, складений про причини гибелі тварин, підписаний за присутності представника страхової компанії.
  3. Документи з висновками компетентних спеціалістів з державних чи відповідних комерційних установ.
  4. Довідки з державної ветеринарної служби про причини загибелі тварин, в тому числі протокол розтину.
  5. Якщо загибель трапилась в результаті нанесення шкоди третіми особами, постанову про відкриття кримінальної справи по цьому факту.
  6. Проблема могла виникнути через природні катаклізми чи пожежу. Про це треба докласти довідки з пожежного управління та гідрометеослужби.
  7. Виписки з бухгалтерських книг про вартість закупівлі, репродукції, кількісних показників для встановлення точного розміру понесених збитків.
  8. Довідка про ринкові ціни відповідного регіону на м’ясо застрахованих порід.

Такий підхід дасть змогу страховій компанії точно оцінити суму, яку необхідно компенсувати заявникові, швидко її видати і надати змогу максимально повно відтворити поголів’я в короткі строки.


Похожие статьи