Що продається в офіційному інтернет-магазині ProZorro

В квітні розпочав свою роботу новий сервіс централізованої бази даних ProZorro, розрахований на здійснення допорогових закупівель — Е каталоги. Наразі це ще пілотний проект, але в найближчому майбутньому він має стати повноцінним маркетплейсом для державних замовників. Зараз асортимент магазину представлений лише кількома основними категоріями.

Медичні товари

Мабуть, найголовнішим розділом каталогу в майбутньому має стати категорія медичних товарів, за допомогою якої державні установи зможуть вигідно, зручно й швидко купувати невеликі обсяги ліків, витратних матеріалів тощо.

Адміністратором даного напрямку є державне підприємство «Медичні закупівлі України». Саме до цієї установки треба подавати заяву про розміщення в каталозі потенційним постачальникам фармацевтичних засобів та інших товарів медичного призначення.

Комп’ютерна техніка

На фоні комп’ютеризації державних установ стає дедалі гострішим питання закупівель техніки в державні установи. Наприклад, зараз в Україні успішно відбувається медична реформа, в ході якої лікарі починають все більше працювати з електронними базами даних. Наприклад, вже переведено в електронний формат:

● запис на прийом до лікаря;

● інформацію про попередні звернення;

● інформацію щодо забезпечення доступними ліками;

● облік медичного персоналу.

Аналогічні зміни поступово відбуваються і в інших галузях, тому допорогові закупівлі комп’ютерного устаткування ставатимуть все актуальнішими.

Офісне приладдя

Можливо, найнепомітніший напрямок, за яким державні та комерційні установи втрачають значні кошти під час закупівель — це забезпечення різноманітними канцелярськими товарами. Наприклад, офісний папір зазвичай купують хаотично й децентралізовано, після виникнення потреби, а малі обсяги виключають можливість проведення повноцінного тендера.

За рахунок конкуренції між постачальниками Е каталогу Прозоро навіть такі товари державні замовники тепер можуть придбати за ринковими розцінками. А завдяки попередній кваліфікації учасників між замовленням і фактичним постачанням проходитиме максимум тиждень. Отже, робота держпідприємства не зупиниться через закупівельну процедуру.

В майбутньому, із приєднанням нових учасників, в каталозі з’явиться ще багато нових розділів. Очікується, що за допомогою сервісу продаватимуться також стандартизовані послуги, а не лише товари.


Похожие статьи