Як купити квартиру в іпотеку без первісного внеску?

Завдяки іпотечному кредитуванню безліч росіян можуть вирішити квартирне питання. Найчастіше обов’язковою умовою отримання позики є початковий внесок, який забезпечує захист банку від ризиків. Також він бере в заставу нерухомість, що купується в іпотеку, щоб у разі неспроможності позичальника відшкодувати збитки за рахунок її продажу.

Як купити квартиру в іпотеку без початкового внеску?

Чи є початковий внесок обов’язковим у всіх банках, які можливості та умови придбання квартири в новобудові без первісного внеску – відповіді на ці запитання можна отримати у експертів на виставці «Нерухомість від лідерів», яка проходитиме у 2020 році з 1 по 4 жовтня. На заході можна дізнатися про повну актуальну інформацію про всі варіанти оформлення іпотеки. Поспішайте забронювати місце, кількість обмежена!

Оформлення іпотеки на нерухомість у новобудові без первісного внеску можливе, проте такі випадки вкрай рідкісні, а пропозиції доступні не всім бажаючим. Що робити, якщо ви, не маючи стартового капіталу, вирішили придбати квартиру за іпотечною програмою?

Класична іпотека: навіщо потрібен початковий внесок?

Іпотечна угода щодо придбання квартири в новобудові без первісного внеску – це ризикована процедура. При класичній іпотеці стартовий капітал (від 10-15% вартості житла) виступає гарантією того, що позичальник здатний до пошуку коштів та накопичення бюджету, як і позитивна кредитна історія. В іншому випадку банк вважатиме, що покупець має низьку платіжну дисципліну, раз не зміг виділити гроші на початковий внесок, і надавати кредит такому клієнту загрожує ризиком повернення.

При цьому, через нестабільну вартість нерухомості, житло, яке виступає як застава, не завжди може бути реалізовано за потрібною ціною. Під час кризи цього може бути недостатньо, щоб покрити заборгованість позичальника, який не може більше оплачувати кредит.

Статистика видачі говорить, що загалом усіх іпотечних угод квартири на вторинному ринку або в новобудові без початкового внеску (позитивне рішення банку залежить від забудовника) купуються лише у 2% випадків. Для покупців цей вид іпотеки також має свої недоліки:

  • завищена відсоткова ставка порівняно з традиційними іпотечними продуктами;
  • короткий термін кредитування, що передбачає, що щомісячний внесок буде більшим, ніж за класичною програмою;
  • більше суворі вимоги до позичальника та об’єкта нерухомості.

Найкраще рішення – накопичити актив, а до цього часу відкласти отримання кредиту. Але є й інші виходи.


Похожие статьи