Кабмін змінив правила отримання соцжитла. Хто може претендувати

Кабінет міністрів змінив критерії отримувачів соціального житла в Україні. На думку уряду, це має зробити житло доступнішим для незахищених верств населення.

Рішення було ухвалено 19 лютого. Воно передбачає зміни до Порядку визначення величини опосередкованої вартості найму (оренди) житла у населеному пункті, затвердженого постановою Кабміну від 23 липня 2008 року №682 “Деякі питання реалізації Закону України “Про житловий фонд соціального призначення”.

Нові будинки не здадуть в експлуатацію без пандусів

Відповідні зміни ініціювали у Міністерстві соціальної політики.

Особи, які потребують соціального захисту та мають недостатній для купівлі або оренди житла дохід, зможуть бути взяті на соціальний квартирний облік і надалі отримати соціальне житло“, – повідомила міністр соцполітики Юлія Соколовська.

За її словами, основні зміни стосуються громадян, для яких соціальне житло є єдиним місцем проживання та середньомісячний сукупний дохід яких менший за величину опосередкованої вартості найму житла в населеному пункті та прожиткового мінімуму.

Зокрема, новації торкнуться:

  • осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з інвалідністю, у тому числі внаслідок війни;
  • реабілітованих осіб та постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
  • < li>громадян, житло яких визнано непридатним для проживання;
  • багатодітних та молодих сімей, учасників бойових дій;
  • громадян, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань;
  • пенсіонерів та осіб, які втратили працездатність, а також інших вразливих верств населення; ul>

    До ухвалення відповідних змін соціальне житло залишалося недоступним через невідповідність норм чинного законодавства вимогам ринку, зазначила Соколовська, а саме:

    • середньомісячний сукупний дохід громадян повинен був бути меншим за величину опосередкованої вартості найму житла в гуртожитку та прожиткового мінімуму, тому громадяни за наявності доходу у розмірі мінімальної зарплати або мінімального розміру пенсії не могли бути взятими на соціальний квартирний облік;
    • дохід громадян був недостатнім для найму (оренди) квартири або житлового будинку через значну розбіжність у вартості проживання в гуртожитку та в квартирі.

Похожие статьи